Trącić Myszką 2012

/ [17.09.2012] Międzynarodowy Dzień Wolności Oprogramowania w Szczecinie

< wróć do listy

EDU Trendy 2012

EDU Trendy 2012 to dostęp do najaktualniejszych informacji dotyczących polskiej oświaty, wymiana wiedzy i doświadczeń, najnowsze rozwiązania dla edukacji. Całość można ująć w trzech słowach: wiedza, integracja, praktyka. To wszystko już 27-28 września 2012 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W ciągu dwóch wrześniowych dni uczestnicy EDU Trendy 2012 będą mogli odwiedzić dwie strefy: Strefę Konferencji i Warsztatów oraz Strefę Targów, w których dowiedzą się wszystkiego o trendach w nowoczesnej edukacji.
W programie Strefy Targów EDU Trendy 2012 m.in.:
Mobilność uczniów i nauczycieli kluczem do podnoszenia jakości kształcenia zawodowego – warsztat realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji
eTwinning w warsztacie nauczyciela XXI wieku - warsztat
Sposób na lekcję w cyfrowej szkole! Pokaz multimedialnej lekcji w cyfrowej szkol - warsztat
Program edukacyjny GIODO „Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli"
Otwarte Zasoby Edukacyjne w Polsce - walka z mitami - Koalicja Otwartej Edukacji, Centrum Cyfrowe Projekt: Polska.

Wakacyjne wspomnienia Myszki

W pierwszej połowie 2012 r. zaatakowany został co trzeci komputer w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej

Szczegółowa analiza charakteru cyberprzestępczości w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej przeprowadzona w pierwszej połowie 2012 r. przez ekspertów wykazała, że komputery 33,4% internautów zostały zaatakowane przynajmniej jeden raz podczas korzystania z internetu. Największą liczbę ataków odnotowały Włochy i Hiszpania, które znalazły się w grupie wysokiego ryzyka (zaatakowanych zostało tam ponad 40% komputerów połączonych z internetem). Wszystkie inne kraje objęte badaniem znalazły się w grupie średniego ryzyka (21 - 40%), z wyjątkiem Danii, która stanowi jedno z najbezpieczniejszych państw (zaatakowanych zostało mniej niż 20% użytkowników).
Prawie połowa analizowanych państw z Ameryki Północnej i Europy Zachodniej znalazła się w pierwszej dwudziestce globalnego rankingu liczby użytkowników internetu. Wiele osób z tych państw trzyma pieniądze na kontach bankowych, a podczas zakupów online płaci za towary i usługi przy użyciu kart bankowych. Doskonale wiedzą o tym cyberprzestępcy i dlatego celem większości ich ataków przeprowadzanych w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej są informacje finansowe. W regionach tych ogromna liczba komputerów jest zainfekowana szkodliwymi programami, które gromadzą dane finansowe. Trojany kradnące dane finansowe, takie jak Sinowal, SpyEye czy ZeuS, zebrały znaczną część swojego żniwa właśnie w tych krajach.

Oprócz uzyskania nieautoryzowanego dostępu do kont bankowych użytkowników cyberprzestępców interesuje również system płatności PayPal oraz platforma aukcyjna eBay: serwisy te stanowią cel 34% i 9% wszystkich ataków phishingowych przeprowadzonych odpowiednio w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. Oba systemy są połączone z kartami bankowymi użytkowników, co pozwala cyberprzestępcom wyczyścić ich konta. Oprócz danych uwierzytelniających atakujący próbują również wyłudzić od użytkowników inne poufne informacje, takie jak numery ubezpieczenia, daty urodzenia i kody bezpieczeństwa CVV2 dla kart kredytowych.
Jurij Namiestnikow, starszy analityk z Kaspersky Lab, powiedział: „Państwa, w których współczynnik penetracji internetu jest wysoki, a usługi bankowości online popularne, przyciągają cyberprzestępców, którzy testują tam swoje coraz bardziej wyrafinowane technologie. Dobrym przykładem jest szkodliwe oprogramowanie z rodziny ZitMo, które działa w tandemie z trojanem ZeuS. ZitMo atakuje telefony komórkowe w momencie przelewu pieniędzy za pośrednictwem bankowości online i przesyła cyberprzestępcom kody uwierzytelniające transakcje, obchodząc stosowane przez banki dwuskładnikowe systemy uwierzytelniania. W przewidywalnej przyszłości aktywność cyberprzestępcza skoncentruje się na bankowości mobilnej. Trend ten będzie spowodowany rosnącą popularnością usług bankowych wśród właścicieli smartfonów i tabletów oraz brakiem oprogramowania bezpieczeństwa na wielu urządzeniach mobilnych. Urządzenia działające pod kontrolą Androida staną się najbardziej prawdopodobnymi celami ataków".

Bose soundlink.

Facebookowe aplikacje formą atrakcyjnego marketingu

85% z prawie 6 milionów potencjalnych odbiorców Twojego produktu na Facebooku uważa, iż firmy powinny być w stałej interakcji z klientami. Dzięki facebookowym aplikacjom komunikacja na linii marka-klient wcale nie musi kojarzyć się z czysto natarczywym marketingiem.
W dobie rosnącej popularności portali społecznościowych, w momencie, w którym coraz więcej firm używa fan page'ów jako narzędzia promocji i kanału do dialogu z konsumentami, samo, nawet regularne, dodawanie postów i moderacja tablicy już nie wystarcza. Trzeba znaleźć sposób, aby się wyróżniać. W tym celu coraz chętniej wykorzystywane są aplikacje, pozwalające na wzbogacenie firmowego profilu o nowe możliwości i funkcjonalności, zaś jej dodatkowe funkcje, takie jak tworzenie bazy adresów e-mail, gromadzenie danych teleadresowych czy polecanie znajomym to elementy, z których z dużym sukcesem można zrobić pożytek w dalszych działaniach marketingowych, prowadzonych już poza social media.

„Aplikacje spełniają dwa fundamentalne założenia skuteczności: są proste, niemal intuicyjne w obsłudze, przy czym jednocześnie zachowują wysoką atrakcyjność dla grupy docelowej. Te obecnie najpopularniejsze – fotograficzne – są dodatkowo absorbujące wizualnie za sprawą udostępnionego przez użytkownika zdjęcia. Co więcej, bazują na mechanice tzw. share'owania, umożliwiającej zwiększenie widoczności gry wśród społeczności skupionej na Facebooku." powiedziała Dominika Chłopicka z 365PR:
Aplikacje na Facebooku to dla użytkowników portalu świetne źródło zabawy. Budzą pozytywne skojarzenia oraz w sposób nie nachalny, lecz efektywny, budując zaufanie do brandu. Każda interakcja użytkownika z aplikacją promuje firmę, co daje dużą szansę na rozpromowanie w sposób wirusowy nie tylko strony fanowskiej, ale i zdobycie lojalnych klientów dla firmy w ogóle. Poprzez publikację wpisów na tablicy użytkownika, umożliwia dotarcie też do jego znajomych; w przypadku gier – pozwala na rywalizację i porównywanie wyników. Zamiast być natarczywą reklamą, jest narzędziem socjalizacyjnym.
Aplikacje tworzone są ściśle w oparciu o założenia modelu komunikacji prowadzonej na fan page'u. Dzięki odpowiednio wcześciej zaprojektowanej szacie graficznej, spójnej z założeniami kampanii, możliwa jest skuteczna prezentacja marki, jej misji oraz oferowanych na rynku produktów, co zwiększa efektywnie świadomość i efektownie widoczność brandu w social media. Prawdziwie wydajne budowanie zaangażowania fanów możliwe jest natomiast poprzez tworzenie aplikacji cyklicznych oraz wieloetapowych, których kolejny etap odznacza się dodatkowymi funkcjami i możliwościami, dzięki którym użytkownik będzie chciał powrócić.

Jak tanio i bezpiecznie urządzić mieszkanie przez Internet?

W sieci pojawia się coraz więcej e-sklepów oraz outletów meblowych z elementami wyposażenia wnętrz. Wirtualne urządzanie mieszkania idzie w parze ze zniżkami na produkty sięgającymi nawet 70 proc., darmową dostawą oraz przejrzystym regulaminem zakupów. Gdzie można znaleźć tańsze meble, ile kosztuje przesyłka oraz czy warto urządzać własne M przez Internet, radzą trenerzy Akademii Allegro.
Asortyment internetowych salonów meblowych przyciąga klientów nieprzeciętnym designem, niższą ceną oferowanych produktów, ale przede wszystkim obszernym katalogiem produktów, które można przejrzeć bez wychodzenia z domu. W sieci działają również outlety meblowe, w których urządzający mieszkanie mogą znaleźć przedmioty ze zniżką na poziomie co najmniej 50 proc.
W walce o klientów e-sklepy zajmujące się sprzedażą elementów wyposażenia wnętrz wprowadzają dodatkowe przywileje, m.in.: darmową wysyłkę próbek wybarwienia drewna czy tapicerki, dostarczenie wybranego produktu w ciągu 24 godzin lub darmowy transport po przekroczeniu ustalonej kwoty zamówienia. Kwestię bezpieczeństwa transakcji dokonywanych w sieci regulują również zapisy prawne, które bronią praw klienta internetowego.
– Ze względu na brak możliwości obejrzenia przedmiotów na żywo każdy klient może zwrócić towar w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki, bez podania przyczyny. Firma powinna zwrócić nie tylko pieniądze za przedmiot, ale również koszt wysyłki wliczonej do ceny zamówienia – wyjaśnia Krzysztof Henel, trener Akademii Allegro, edukacyjnego projektu aktywizującego rynek e-commerce w Polsce.

Internetowe salony meblowe oraz e-sklepy z dekoracjami wnętrz na wstępie muszą zainteresować klienta swoją ofertą. Coraz częściej oprócz standardowego opisu oraz zdjęcia przedmiotu, internauta znajdzie na stronie galerię z przykładowymi aranżacjami, a nawet blog poradnikowy opisujący nowe trendy w branży. Właściciele sklepów internetowych stawiają również na unikalny charakter działalności, np.: jedni promują polskie firmy, inni sprzedają wyłącznie ekologiczne przedmioty lub twórczość młodych designerów. – W Polsce wiele marek produktów wciąż jest na początkowej drodze zdobywania popularności i dopiero zakorzenia się w świadomości konsumentów organizujących swoje otoczenie. Naszą rolą jest przedstawić alternatywę dla oferty znanej ze sklepów funkcjonujących w kraju od lat – mówi Michał Wrzesień ze sklepu z dekoracjami wnętrz FabrykaForm.pl. Dlatego internetowe salony meblowe oprócz sprzedaży produktów chcą przede wszystkim inspirować. – Potencjalni klienci często oczekują od nas doradztwa i pomocy w aranżacji wnętrza. Wchodzimy więc w rolę dekoratora i sugerujemy najlepsze rozwiązania oraz najciekawszy wybór produktu – wyjaśnia Adam Wysocki ze sklepu PufaDesign.pl.
Po zakupie przedmiotu przez klienta czas na dostarczenie towaru pod wskazany adres. Profesjonalne pakowanie i finalizacja transakcji w domu zamawiającego to test dla każdego e-sklepu. Jak twierdzą sprzedawcy internetowi, klienci wciąż obawiają się kupować wysokogabarytowych przedmiotów przez Internet. Stąd wiele e-sklepów umożliwia własny odbiór zamówienia lub stara się zapewnić transport do klienta.
– Najniższe koszty transportu obejmują zamówienia puf, krzeseł, stolików i drobnych elementów wyposażenia. Drożej zapłacimy za transport foteli, ław, tapczanów czy prostych sof. Największe koszty przesyłki idą w parze z zakupem obszernych narożników oraz łóżek – mówi Tomasz Henel z Akademii Allegro. – Jeżeli przedmioty są wysyłane kurierem, przechodzą dokładną procedurę pakowania towaru, aby wykluczyć ryzyko powstania usterki – dodaje trener.

Nowinki

Optimus L9
System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Zestaw układów: dwurdzeniowy, 1 GHz
Wyświetlacz główny: 4,7 cala w technologii IPS
Pamięć: 1 GB DDR2 (RAM) / 4 GB e-MMC