Trącić Myszką 2012

/ [02.01.2012] Aria i Tonette, czyli wracamy do źródeł

< wróć do listy

Patefon podróżny - lata 30 - zbiory autora.

Już prawie zabytek - modem na PCI.

Goście - spece od starych komputerów - foto JD.

Firma Symantec ogłosiła styczniowy raport Symantec Intelligence, z którego wynika, że spamerzy wykorzystują święta i ważne wydarzenia, aby skuteczniej nakłaniać użytkowników do przeczytania poczty.
Dział Symantec Intelligence zaobserwował ponad 10 000 unikatowych nazw domenowych zaatakowanych przez skrypt przekierowujący napisany w PHP, który zawiera odniesienie do Nowego Roku w nazwie pliku. Skrypty przekierowujące były przechowywane w przejętych witrynach internetowych, a łącza do nich znajdowały się we wiadomościach e-mail od spamerów, które zostały następnie zablokowane przez rozwiązanie Symantec.cloud.
Aby zachęcić odbiorców do otwarcia wiadomości, spamerzy używali dodatkowych sztuczek socjotechnicznych, dołączając do adresu URL parametry, które sugerowały, że cel łącza jest witryną społecznościową.
Symantec Intelligence przewiduje, że spamerzy będą próbowali wykorzystać inne zbliżające się wydarzenia, przede wszystkim tradycyjne obchody chińskiego Nowego Roku, Walentynki czy letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie.
„Łącząc swoje wiadomości z powszechnie obchodzonymi świętami i wydarzeniami cieszącymi się globalnym zainteresowaniem, spamerzy i autorzy złośliwego oprogramowania sprawiają, że ich wiadomości będą bardziej interesujące (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Zwiększają oni w ten sposób prawdopodobieństwo, że adresat odwiedzi witrynę spamera lub ulegnie infekcji", powiedział Paul Wood, starszy analityk w firmie Symantec.
W grudniu globalna ilość spamu zmniejszyła się, ale w styczniu stopniowo wróciła do podobnego poziomu, jak w listopadzie 2011 r., który był niższy od średniej za cały 2011 rok.

cele phishingu 01.2012 - archiwum klp.

mapa infekcji - archiwum klp

radiowe muzeum - radio - fot JD